Współczesne Ferrari – czy one też będą klasykami?

Włoskie
Współczesne Ferrari – czy one też będą klasykami?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Klasyki cieszą się dużą popularnością i uznawane są za samochody ponadczasowe. Z lat osiemdziesiątych znane są klasyki pochodzące od marki Ferrari, które obecnie warte są nawet więcej niż w czasach ich produkcji. To pojazdy, które nadal robią duże wrażenie i przyciągają uwagę. 

Czy współczesne Ferrari, które wypuszczane są na rynek, mogą w przyszłości zostać klasykami? Chcesz się dowiedzieć, jakie modele mają na to największe szanse? W takim razie zapoznaj się z naszym zestawieniem.

Jakie cechy mają klasyki?

Zanim dowiemy się, jakie są najlepsze modele Ferrari, które w przyszłości mogą być uznawane za jedne z najpopularniejszych klasyków, warto się przekonać, jakie cechy posiadają ponadczasowe pojazdy. Po pierwsze muszą wyróżniać się nietypowym wyglądem, który od razu przyciąga uwagę. Liczy się również wnętrze samochodu, które musi być nowoczesne i dobrze wyposażone, tak by dbać o zadowolenie kierowcy i pasażerów. Najczęściej i najbardziej cenione są samochody, które w czasach, kiedy były produkowane, wyróżniały się na tle innych i przewyższały je swoją innowacyjnością. Moc silnika to kolejny parametr, który wpływa na popularność auta. Jeśli silnik jest w stanie osiągnąć dużą prędkość, a przy tym wyróżnia się wytrzymałością, to jest to najlepsza cecha samochodu.

Ferrari 458 Italia – czy może stać się klasykiem?

Pojazd ten produkowany był w latach 2009–2015 i już teraz wzbudza duże zainteresowanie wśród osób, które uwielbiają tę markę. Pojazd otrzymał jednostkę V8 o pojemności 4,5 litra. Mimo tego, że jednostka napędowa nie została wyposażona w doładowanie, to nadal możliwe jest osiągnięcie 570 koni mechanicznych. Dodatkowo silnik jest w stanie dobić do 9000 obrotów na minutę. Jego dźwięk zachwyca wszystkich miłośników motoryzacji. Pojazd waży niecałe 1430 kilogramów, a jego niewielka masa sprawia, że może przyśpieszyć do setki w około 3,5 sekundy. Jego najwyższa prędkość to 340 km/h.

Ferrari California – czy zostanie klasykiem?

Kolejny pojazd, który już teraz wzbudza duże zainteresowanie, to Ferrari California, produkowany w latach 2008–2017. Silnik o mocy 460 koni mechanicznych zachwyca swoją pracą. Jest w stanie osiągnąć 7500 obrotów na minutę. Dodatkowo nowa wersja została zaprojektowana w taki sposób, by zmniejszać zużycie paliwa o około trzydzieści procent. Pojazd jest w stanie osiągnąć 310 km/h. Do setki przyśpiesza w 3,9 sekundy. Spalanie średnie wynosi 14,7 litra na sto kilometrów. Warto wspomnieć, że pierwsze Ferrari, w którego nazwie pojawiło się słowo California, powstało w 1977 roku. Model ten nazywany był Ferrari 250 GT California Spyder.

Ferrari F12 Berlinetta – będzie klasykiem?

Dużą popularnością cieszy się również ten model. Pojazd był produkowany od 2012 do 2019 roku. Model wyposażony jest w silnik V12, który zachwyca mocą 740 koni mechanicznych. Pojemność to 6262 cm3. Pojazd jest w stanie osiągnąć prędkość maksymalną 350 km/h, do setki przyśpiesza w 3,1 sekundy.

To pojazdy pochodzące od marki Ferrari, które mają największą szansę na to, by w przyszłości stać się klasykami.

Przeczytaj też: https://carsio.pl/youngtimery/najnowsze/renault-clio-rs-wspolczesny-klasyk-ktory-bedzie-w-cenie/

Zdjęcie główne: jae park/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*