Sposoby na zamaskowanie dodatkowych głośników!

Osprzęt
Sposoby na zamaskowanie dodatkowych głośników!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowe głośniki potrafią naprawdę mocno poszerzyć doświadczenia płynące ze słuchania muzyki w aucie. Jak jednak sprytnie i estetycznie je ukryć?

Dla fanów muzycznych podróży

Każdy trochę inaczej traktuje kwestię jazdy autem. Wiele osób używa swojego samochodu po prostu jako środka transportu, którym może dojechać z punktu A do punktu B. Nie musimy jednak daleko szukać, by natrafić na osoby uwielbiające jazdę bez celu, na przykład w akompaniamencie swojej ulubionej muzyki. Oczywiście jazda autem wymaga skupienia, lecz można to bez problemu połączyć z pewnego rodzaju relaksem i wolnością, jaką daje właśnie ta czynność.

Nic więc dziwnego, że dla osób, które wyjątkowo mocno lubią pochłanianie kolejnych kilometrów z najlepszymi w ich mniemaniu kawałkami w tle, fabryczne głośniki w autach są często niewystarczające. To jednak oczywiście da się zmienić, jeżeli posiadamy odpowiedni budżet lub trochę mniejsze zasoby pieniężne, lecz dozę samozaparcia oraz umiejętności. Montaż mocniejszych lub lepiej brzmiących głośników sprawi, że wrażenia wynikające z jazdy samochodem z pewnością wejdą na o wiele wyższy poziom.

Instalacja dodatkowych głośników w aucie – z czym się wiąże?

Oczywiście całą kwestię montażu głośników w samochodzie dość mocno uprościliśmy. Ogólnie bowiem rzecz ujmując, dla osoby niedoświadczonej może być to naprawdę poważne przedsięwzięcie. O czym więc należy w tym kontekście pamiętać? Przede wszystkim o samych głośnikach. By muzyka brzmiała odpowiednio, musimy zaopatrzyć się we właściwy zestaw. Nie chodzi tutaj tylko o jego właściwości czy moc, ale również o to, czy zmieści się w aucie, na przykład w drzwiach.

Nie można rzecz jasna zapomnieć również o narzędziach, w które będziemy musieli się wyposażyć w momencie, gdy za wymianę głośników będziemy zabierali się samodzielnie. Absolutną podstawą są opalarka, lutownica czy wiertarka. Warto również mieć pod ręką coś do podważania łączników w poszyciach drzwi, a także wkrętaki, które będą w stanie bardzo ułatwić nam robotę.

Jak ukryć głośniki? To naprawdę proste

Istnieje jednak jeszcze jedna kwestia, która często spędza sen z powiek osobom dodającym do auta dodatkowe głośniki w miejscach, gdzie nie były one przewidziane fabrycznie – co zrobić, by odpowiednio wkomponować je we wnętrze czterech kółek? Opcji jest naprawdę wiele. Na rynku bez problemu znajdziemy specjalne zaślepki, które sprawią, że cały system będzie wyglądał estetycznie. Co więcej, bardzo często takie wykończenia znajdziemy wraz z samymi głośnikami.

Zawsze możemy również zmodyfikować słupki, na przykład za pomocą specjalnych nakładek. Dzięki temu nowe głośniki, nawet jeżeli będą posiadać inną średnicę, będą idealnie współgrały z wnętrzem auta. Dla chcącego nic trudnego – jeżeli chwilę pogłówkujemy, z pewnością szybko znajdziemy idealne rozwiązanie!

Zdj. główne: Mikes-Photography/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*