Škoda Enyaq iV laureatem prestiżowej nagrody Red Dot za nietuzinkowy design

Czeskie
Škoda Enyaq iV laureatem prestiżowej nagrody Red Dot za nietuzinkowy design
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy elektryczny model czeskiej marki zyskał uznanie pod względem stylistyki w oczach jury konkursu Red Dot. Mówi się o tym, że eksperci docenili mocny i wyrazisty design.

Nagroda Red Dot przyznawana jest w ramach jednego z najbardziej uznanych konkursów w dziedzinie designu. Międzynarodowe jury decydujące o przyznaniu nagrody składało się z niezależnych dziennikarzy branżowych, projektantów i wykładowców wzornictwa. Kluczowymi kryteriami były między innymi – innowacyjność, jakość, funkcjonalność, trwałość i ekologia.

Odważna filozofia projektowania modelu ENYAQ iV wyraża się w wyważonych proporcjach, rzeźbiarskich liniach i charakterystycznej osłonie chłodnicy. Pierwszy w pełni elektryczny SUV będzie mógł być także wyposażony w Crystal Face, czyli podświetlenie grilla składające się ze 131 diod LED, które iluminują, tworząc niespotykany efekt. Opcja ta łączy się również z animowaną funkcją oświetlenia Coming/Leaving Home. Wygląd zewnętrzny modelu dopełniają dynamiczne kierunkowskazy

poinformowała Skoda w komunikacie prasowym

(Fot. materiały prasowe Skoda)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*