Najlepsze aplikacje do samochodu

Porady
Najlepsze aplikacje do samochodu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aplikacje opanowały niemal każdą sferę naszego życia. Za ich pośrednictwem możemy zarządzać naszymi finansami, płacić w sklepach, gromadzić ważne dokumenty, i wiele innych.

Nie dziwi więc, że co dzień powstają nowe produkty, których grupą docelową są kierowcy. Oto wybór najlepszych aplikacji do samochodu.

Aplikacje na smartfony: fenomen XXI wieku

Aplikacje na smartfony w ostatnich latach biją rekordy popularności. Wkroczyły już niemalże w każdą sferę życia: począwszy od aplikacji bankowych, dzięki którym załatwimy wszelkie sprawy związane z naszymi finansami, ale także kwestie urzędowe, przez aplikacje różnych instytucji, aż po te należące do sieci handlowych, za pośrednictwem których można uzyskać specjalne ofert rabatowe i informacje o akcjach sprzedażowych.

Poszerza się także katalog aplikacji skierowanych do kierowców, którzy na co dzień spędzają dużo czasu za kółkiem. Mogą one spełniać wiele różnych ról i przydawać się w różnych sytuacjach.

Najlepsze aplikacje do samochodu, które musisz mieć w swoim smartfonie

Najlepsze aplikacje do samochodu znajdziemy zarówno w sklepie Google Play jak i w App Store. O ich przydatności i funkcjonalność świadczy przede wszystkim liczba pobrań liczona zazwyczaj w setkach tysięcy lub milionach. A oto subiektywna lista najciekawszych i najbardziej przydatnych aplikacji do samochodu:

Yanosik

Tej aplikacji chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to darmowa aplikacja dostępna zarówno na telefony z Androidem, jak i iPhony, która początkowo stanowiła mało skomplikowany program dla kierowców.

Obecnie jest to najczęściej wykorzystywana nawigacja drogowa z szeroko rozbudowanym systemem ostrzegania przed kontrolami drogowymi, fotoradarami, ale także robotami drogowymi, wypadkami na drodze czy korkami. Dzięki działaniu użytkowników natychmiast do systemu trafiają informacje o pojawiających się na trasie patrolach policyjnych lub innych zdarzeniach drogowych, które trzeba brać pod uwagę podczas planowania podróży; to absolutny must-have każdego kierowcy.

Google Maps

To typowa aplikacja nawigująca, dzięki której szybko i bezproblemowo dotrzemy w każde miejsce na świecie. Jest dostępna zarówno w Google Play jak i App Store; jej największą zaletą jest to, że mapy aktualizowane są na bieżąco i nie ma konieczności wykonywania tego ręcznie.

mObywatel 

Choć z roku na rok ustawodawca zmniejsza ilość niezbędnych dokumentów w samochodzie, to jednak w pewnych sytuacjach lepiej mieć pod ręką dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny pojazdu. W tym przychodzi nam z pomocą aplikacja wspierana przez ministerstwo cyfryzacji, w której znajdziemy wszystkie wspomniane dokumenty, a także wiele innych przydatnych funkcji, np. e-recepty, ilość punktów karnych itp.

Skycash

To jedna z aplikacji, które ułatwiają parkowanie w strefach płatnego parkowania w miastach. Współpracuje z systemami w większości dużych miast w Polsce; dzięki niej bez wysiadania z samochodu i szukania parkomatu uiścimy niezbędną opłatę, przedłużymy lub skrócimy długość czasu parkowania. Aplikacja obsługiwana jest przez urządzenia z systemem Android oraz iOS.

RSO

To aplikacja o charakterze ostrzegawczym; planując dalszą trasę, możemy sprawdzić, czy mogą na niej pojawić się miejsca, gdzie można spotkać dzikie zwierzęta, ale też np. czy na jej długości przewidywane są burze atmosferyczne. RSO informuje także o wypadkach i innych poważnych zdarzeniach drogowych i jest zupełnie darmową aplikacją dostępną dla posiadaczy urządzeń z Androidem lub iOS.

Fuelio

To nieco innego typu aplikacja, która pomaga kierowcom w określeniu kosztów eksploatacji samochodu. Dzięki niej można w kilku krokach obliczyć średnie zużycie paliwa, koszty paliwa na 100 km itp. Dzięki takim danym zyskujemy informację, czy nasz styl jazdy jest ekonomiczny, a w przypadku kiedy tak nie jest, aplikacja podpowie nam,  co zrobić, aby to zmienić.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*